Mezarlarda Kullanılan Çiçekler Hangileridir? | Mezar Bakım Hizmetleri

Mezarlarda Kullanılan Çiçekler Hangileridir?

Mezarlarda kullanılan çiçekler

Mezarlarda kullanılan çiçekler

Mezarlarda kullanılan çiçekler, mezarlıklar için uygun olanları seçmekte fayda bulunmaktadır. Bazen müşterilerimiz uygun olmayan çiçeklerin dikimini firmamızdan talep ettiğinde tarafımızdan aldıkları olumsuz cevaplar nedeni ile fikir karmaşası yaşamaktadırlar. Bu fikir karmaşasını müşterilerimizi aydınlatarak ortadan kaldırmakta ve müşterilerimiz ile hem fikir olduktan sonra uygun çiçek dikimini gerçekleştirmekteyiz. Mezarlarda kullanılan çiçekler arasında en çok tercih edilen çiçeklerden bir kaçı nergis, safran ve zambaktır. Bunun sebebi ise çiçek soğanları bir defa toprağa dikildikten sonra tekrar tekrar açabilme yeteneğine sahip bitkilerden olmasıdır. Sadece ufak bakımlarla dört mevsim toprakta kalması mümkün olmaktadır. Bunlardan sonra en çok talep edilen çiçekler arasında, yaz aylarında mezarların daha neşeli görünmesini sağlaması amacı ile dikilen gün güzelleri, anemonlar, galalar gelmektedir.

Mezarlarda kullanılan çiçekler arasında sıklıkla karşılaşılan bir bitki de sardunyadır. Sardunya bitkisinin bakımı oldukça kolay olması ve kendi kendine kolaylıkla çoğalabilen bir bitki olması ayrıca görüntü itibari ile oldukça canlı ve güzel renklere sahip olması sebebi ile tercih edilmektedir. Krizantem çiçeklerini tanıyanlar bilir, hem yaz aylarında hem de son bahar aylarında farklı çiçekler vermektedirler. Soğuk hava koşullarına uygun olan bir yapısı bulunmaktadır. Bakımı oldukça kolaydır. Sevdiklerimizin mezarlarının da sağlıklarında kendilerine verdiğimiz değer gibi değerli tutmak aslına bakarsanız herkesin görevidir. Ancak bu görevi çoğu zaman tek başımıza gerçekleştiremediğimiz için bir uzmandan destek almak isteriz. Bu durumda da firmamız bizlerden destek almak isteyen müşterilerimizin isteklerini geri çevirmemektedir.

Mezarlarda kullanılan çiçekler içinde öyle bir çiçek var ki işte bu çiçeği sevdiklerinize sağlığında da özel günlerinizde götürüyor iseniz her özel günde yine olsa da versem diye düşünürsünüz. Bu çiçek belki de birçoğunuzun tahmin ettiği gibi güldür. Rengarenk güllerle bir mezarın bezenmiş olduğunu görüyorsanız emin olun ki sağlığında bu çiçeğe düşkünlüğü fazladır. Mezar bakımı gerçekleştiren firmamız mezarlar için tercih edilen güllerin budama zamanları geldiğinde budamalarını sağlamakta ve bakımlarını ihmal etmemektedir. Ayrıca bir de kır çiçekleri vardır ki bu çiçekler de mezarlarda en çok görülen çiçekler arasında yer almaktadır. Kötü hava koşullarına uygun olmaları sebebi ile de en çok tercih edilenler arasına yerleşmiştir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir