Mezarlarda Kullanılan Ağaçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Mezar Bakım Hizmetleri

Mezarlarda Kullanılan Ağaçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mezarlarda kullanılan ağaçlar

Mezarlarda kullanılan ağaçlar

Mezarlarda kullanılan ağaçlar için bazı düşünceler mevcuttur. Öncelikli olarak dinimizdeki yerinden bir nebze bahsetmekte yarar bulmaktayız. Normal şartlarda ağaç dikmek sevaptır, mezarlara ağaç dikmenin de sevap olduğu ve mezarda bulunan mevtaların ruhlarını hafiflettiği yönünde bilgiler bulunmaktadır. Mezarlar için en uygun ağaçlar her mevsim yeşil kalabilen ağaçlar olmalıdır. Genelde bir mezarlığın yanından geçerken sürekli yeşil ağaçlar arasında mezarların bulunduğunu görmüş olursunuz. Ağaç dikimi konusunda uzman kişiler tarafından zamanında yapılmalıdır. Her ağacın bir dikim zamanı olduğu için ağacın tutmama riskini ortadan kaldırmak amacı ile ağaçlarım zamanlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca ağaçların dikilmesi ile hizmet bitmemekte bunun yanı sıra ağaçların ayrıca bakımlarının da yapılması gerekmektedir. Diplerindeki toprakların havalandırılması, budanmaları bu bakımlardan sadece birkaç tanesidir.

Mezarlarda kullanılan ağaçlara örnek olarak meyve veren ağaçlardan, servi ağacına kadar birçok çeşide rastlamanız mümkün olmaktadır. Firmamız peyzaj çalışmaları hususunda deneyimli personellerle hizmet vermektedir. Ağaç dikim zamanlarına özen gösterilerek taleplerinize cevap vermektedir. Mezarlarında rahat uyumasını istediğiniz yakınlarınızın başucunda siz de bir ağaç bulunsun istiyorsanız firmamız ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Firmamız ağaç bakımları esnasında ağaçları böceklerden arındırmak, bakımlı ve sağlıklı kalmasını sağlamak adına kullandığı ilaçları özenle seçmektedir. İlaçlar ağaçlara herhangi bir zarar vermeden bakımlarını sağlamaktadır.

Mezarlarda kullanılan ağaçlar her zaman sağlıklı olmalıdır, ayrıca ağaçların ve dolayısı ile mezarların zarar görmemesi adına mezarlıklarda sigara ve benzeri yanıcı unsurların bulunmaması gerekmektedir. Aksi takdirde ufak bir kıvılcım sayesinde tutuşacak olan bir ağaç tüm ağaçların tutuşmasını ve mezarların de kayba uğramasına sebebiyet verebilecektir. Firmamız mezarlarda kullanılan ağaçlar için belirli periyotlarda ağaç bakımlarını gerçekleştirmektedir. Bu periyotlar tamamıyla ağaç bakım zamanlarının ve budama zamanlarına göre belirlenmektedir. Budama zamanları kaçırılmaması ağacın verimli ve sağlıklı kalabilmesi adına önem taşımaktadır. Sizler de mezarlarda kullanılan ağaçlardan bir tanesinin dikilmesini istiyorsanız firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Firmamız ağaç dikimlerini uygun zaman dilimlerinde gerçekleştirmektedir.  Firmamız tarafından yapılan ağaç dikimleri garantili olup, ağaçlar usulüne uygun bir şekilde dikildiği için sağlamlıklarını muhafaza etmektedirler.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir