Cenazeye Çelenk Gönderme | Mezar Bakım Hizmetleri

Cenazeye Çelenk Gönderme

Cenazeye Çelenk Gönderme

Cenazeye Çelenk Gönderme

Cenazeye çelenk gönderme genel olarak işletmeler tarafından yapılmaktadır. Gerek kurumsal gerekse bireysel birçok işletme ticari hayatta varlığını sürdürmüş olan kişilerin cenazesine çelenk göndererek saygı ifadesinde bulunmaktadırlar. Firmamız cenazeye çelenk göndermek istediğinizde sizlere gerekli desteği sunmaktadır. Çelenk olarak son yıllarda çiçeklerin yanı sıra cenazede bulunmak isteyip bulunamayanların ünvanlarının yer aldığı ürünler tercih edilmektedir. Görünüm itibari ile çelenk şeklinde olan bu ürünlerin gelirleri de genel olarak çeşitli kurumlara aktarılmaktadır. Çelenkler üzerinde yer alacak olan çiçek tercihini gönderene bırakmak belirli türler hususunda ısrarcı olmamak firmamızın prensipleri arasında yer almaktadır. Cenazesi olan büyük bir iş adamını düşünün çevresinin ne kadar da geniş olabileceğini tahmin edersiniz. Bu tarz durumlarda çevresinde yer alan diğer iş adamları da cenaze törenlerine katılamadıkları durumlarda oradaymışcasına isimlerinin anılması adına çelenk gönderimi gerçekleştirmektedirler.

Cenazeye çelenk gönderme bir nevi acının paylaşılmasını ifade eden bir uygulamadır. Yıllardır süregelen bu uygulama neticesinde birçok kişi sevdiklerini bu şekilde yanında olmaya çalışmaktadırlar. Bir yakın arkadaşınızın düğününde var olamadığınız zamanda kendinizi hatırlatmak adına bir yakınınız vasıtasıyla nasıl bir hediye gönderiyor iseniz, çelenkte de aynı durum söz konusu olmaktadır. Yıllardır ticari bir ilişki içerisinde bulunduğunuz bir holding patronunun cenazesine hesapta olmayan nedenlerden dolayı katılamıyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda yine de yanında olmuşcasına davranmak adına çelenk göndermek mantıklı olacaktır.

Cenazeye çelenk gönderme eski yıllarda çiçekler kullanılmak sureti ile çok daha yaygın bir uygulamaydı. Ancak günümüzde çelenk olarak metal çelenkler de kullanılmaya başlanmaktadır. Bu çelenklerin gelirlerinin TEV gibi birçok kuruma bağış olarak da gönderilebileceğini unutmayınız. Çelenk üzerindeki çiçekler yerlere düşmekte, üzerlerine basılmakta, daha da fazlası çevre kirliliğine yol açmaktadır. Ancak metal çelenklerde böyle bir durum söz konusu dahi olmamaktadır. Çelenk göndermeyi tercih eden kişilerin işletme isimleri yanında kendi isimleri de yer almaktadır. Bu sayede cenazelere katılım sağlayamayıp, orada bulunuyor gibi kendini hatırlatmak da ayrı bir seçenek olarak bulunmaktadır. Sizler de sevdiğiniz dostlarınız veya üst düzey kişilerin cenazelerinde bulunamadığınız durumlarda firmamız ile bu konu hakkında iletişim kurabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir