Çelenk Gönderme | Mezar Bakım Hizmetleri

Çelenk Gönderme

Çelenk Gönderme

Çelenk Gönderme

Çelenk Gönderme

Çiçekler hem görüntüsü hem de kokusuyla insanlara her zaman mutluluk hazzı vermiştir. Çiçekler karşınızdaki kişiye verdiğiniz değerin bir nebzede sembolüdür. Doğumda , evlilik teklifinde olduğu gibi çiçekler bu dünyayı terk etmiş sevdiklerimize de bir saygı göstergesi olarak çelenk olarak sunulmaktadır. Çelenk göndermek ve çiçeklerle sevdiklerimizi ebediyete uğurlamak çok eski zamanlardan günümüze kadar gelebilmeyi başarmış bir adettir. Çelenk göndermek her hangi bir dine mahsup olma ile ilgili değildir. Tüm bu dünyadan göçüp giden kişiler için çelenk hazırlanabilir. Dediğimiz gibi çelenkler bir saygı ve sevgi göstergesidir. İnsanlar mutlu günlerinde olduğu kadar kederli günlerindede sevdikleri ile birlikte olmak ister. Ancak bu şekilde bu acı biraz da olsa hafifletilmiş olur. Cenaze sırasında etrafın güzel çelenkler ile kaplı olması , cenaze yakınlarına en azından kaybettikleri kişinin ne kadar sevdiğinin olduğu, etrafından ne kadar sayıldığının ibaresidir. Çelenkler genelde aile adına, kurum ve kuruluşları adına veya devlet erkanı adına gönderilebilmektedir.

Sizlerde sevdiklerinizin cenazelerine çelenk göndermek istiyorsanız bizleri rahatlıkla arayabilirsiniz. Özel yetiştirilmiş birbirinden güzel çiçekler ile donatılmış çelenk tam zamanında olması gereken yerde olacaktır. Bunun için özel ekiplerimiz ile itina ile çalışmaktayız. Gün içinde sürekli olarak bir yoğunluk olduğundan dolayı böyle bir durumda bir gün öncesinden haber vermenizde fayda vardır. Çelenk göndermek ölen kişiye olduğu kadar yakınlarına olan saygının da bir ifadesidir.

Eğer Cenaze törenine katılma imkanınız yok ise en azından çelenk göndererek ailenin acısını paylaştığınızı bildirebilirsiniz. Böyle günlerde hatırlanmak çok önemlidir. İnsanlar böyle günlerde kendilerinde kendilerini unutmayanları asla unutmazlar.

Çelenk Nasıl Yapılır ?

Cenaze çelenkleri genelde beyaz, kırmızı, pembe ve sarı renklerde gerbari çiçeğinden düzenlenmektedir. Ortalama 2 metre boyunda ahşap ayaktan sepet içine döşenilerek yapılır. Çelengin ayakları ise yapraklar ile süslenir. Çelenk yapımı oldukça zahmetli bir iştir ve zaman almaktadır. Bu sebeple çelenk siparişlerinize bu zamanıda gözerek sipariş verirseniz sizlerde bizlerde zor duruma düşmemiş oluruz.

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı zamanlarda bazen çelenkler duyguları anlatmanın en anlamlı yolu olmaktadır.

Çelenk Ne Zaman Gönderilmelidir ?

Cenaze Çelengi gönderirken zaman çok önemli bir unsurdur. Aynı zamanda dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.

1- Öncelikle çelenk siparişlerinizi 1 gün önceden vermeniz çok doğru olacaktır.

2- Eğer Cenaze yerine veya mezarlığı cenaze çelengi gönderilecek ise çelenk gönderilip gönderilmeyeceğini öğrenmeniz gerekir.

3- Cenaze için göndereceğiniz çelengin üzerinde mutlaka kim tarafından gönderildiği yazılmalıdır.

4- Cenaze Çelenkleri çok abartılı şekilde süslenmemelidir.

İstanbul içinde her türlü cenaze çelenk siparişinizde bizleri arayabilirsiniz.